Kur steidzamies? 

Kur steidzamies pēc dievkalpojuma? Ernests reiz uz šo mācītāja Jura uzdoto jautājumu atbildēja:”Dievkalpojumu noslēdz ar vārdiem Ejiet un kalpojiet Tam Kungam ar prieku!, tad nu steidzamies”

Un tomēr vai vakar pēc dievkalpojuma visiem tā bija jāsteidzas , ka nebija laika noklausīties vieskora pēdējo dziedāto dziesmu.Dziemās taču tiek pielūgts un slavēts Dievs, bet mums nav laika pāris minūtes lai to uzklausītu.

Atceros ML rakstīto un arī bildēs redzēto mūsu kora viesošanos Francijā, tur mūsu kori uzklausīja, bet kora 10 gadu jubilejas koncerts bija pašķidri no draudzes locekļiem apmeklēts, nu tie ko parasti redzu dievkalpojumā bija pamaz.Varbūt vispār mums tā kora dziedāšana dievkalpojumā nemaz nav vajadzīga?!

P.S.Laikam atkal knābju,piedodiet, bet vakar jutos ļoti neērti un mana vaina, ka neuzdrošinājos dziesmai beidzoties aplaudēt, bet vajadzēja.Tā taču mēs parasti pateicamies par dziedājumu.

10 komentāru

 1. Reinis saka:

  tad septiņpadsmitajā decembrī dziedāja koris “Burtnieks”, kas nemaz nav Jāņa draudzes koris.
  Protams, ka neko ar to negribēju aizrādīt, nosodīt vai netolerēt. Vienkārši informācijai.
  Bet par toleranci runājot, šajā sakarā varu ieteikt noskatīties South Park sēriju “Death Camp of Tolerance”, kur ir vienkārši ģeniāls teksts: “Here intolerance will not be tolerated!!!” Tāds tolerances totalitārisms…

 2. Andziks saka:

  tolerance nogalina. tā jau var tolerēt visus un katru, kuram ir kautkāds citāds skats uz lietām.

  ja tai draudzē ir bieži redzami tādi kori, tad tā tas ir un to nevajag noliegt un neviens te domāju, ka nav domājis nekādi kādu aizskart vai apsmiet. runa par JB kori un to, kāds tas nav.

 3. shely saka:

  eu nu bet…nedaudz tolerances varētu palūgt?)

 4. Maarts saka:

  Lai arii JB koris nav profesionaals (kaa gandriiz visi Latvijas kori), skan labi, varbuut vajag izmantot to pashu meditaaciju, ja gribi taa saukt, lai ieklausiitos muuzikaa, tramiigs cilveeks kori nevar uztvert. Un neegjeru kora mums bazniicaa nav, kas sit plaukstas un ritmaa danco, to var iet pie Ljedjajeva klausiities.

 5. shely saka:

  ……..

  tikai patīk tavs teiciens:”bet visi mūk ārā” – tad jau laikam tas koris bijis briesmīgs……..

  kā tur īsti ir ko?

  joks.

 6. jaana saka:

  Avei, mans teksts attiecās uz draudzi kopumā.Un tā dziesma sāka skanēt vēl lūgšanas laikā.Tas jau neattiecas tikai uz jauniešiem,arī gados vecākiem bija jāsteidzas.Šoreiz labi jā kādi desmit cilvēki palika savos solos.Ja būtu pieņemts, ka viesu dziedātās dziesmas noklausās,tad arī nevajadzētu nevienam steigties, lai kādu satiktu baznīcā.
  Es tikai iedomājos kā es justos to koristu vietā, kad dziesma turpinās, bet visi mūk ārā.
  Un šis jau nav koncerts, par ko maksājam un ko speciāli apmeklējam.Mums tiek dāvāts no sirds, bet mums jau laikam nevajag.
  Man kādreiz mācija, ka par katru dāvanu jāsaka “paldies”, var jau būt, ka tagad to sauc par liekulību.Esmu drusku vecmodīga, no pagājušā gadsimta ;)

 7. avei saka:

  tā kā piereru gan pie tiem,par kuriem droši vien ier šis teksts, jūtu vēlmi atbildēt. Pirmkārt, kad skan pēdēja mūzika, ko uzksatu par pēdējo, un visi sāk celties no pēdējās lūgšnas, uzkatu dievkalpojumu par beigušos. Mēs tak nezinām, ka būs vēl kāda dziesma! Un vai bija? Un daži no mums ir radīti kautrīgi, nevar iet klāt svešiem cilvēkiem un brīvi uzskāt sarunu. Tā nu ir, un vai tad kautīgie ir liktāki? Bet es domāju laboties un atnākt uz karnevālu 5dien, tikai nedaudz bail, ka atkal palikšu viena maliņā…

 8. admin saka:

  to tekstu gan teica Ingmārs, ne es, man jau ir nepieciešamība pačupoties un parunāties ar cilvēkiem, kas pa nedēļas vidu nav redzēti, vai kuri nav ilgi redzēti dievkalpojumos. un parasti jau svētdienās nav steigas kaut kur šausmīgi skriet, tāpēc, ja kāds mākslinieks izpilda kaut ko arī pēc dk, tad palieku paklausīties – tas vismaz cieņas pēc.

  par skatīšanos notīs/uz diriģenti, tad neesam profesionāls koris, visiem nav muz. izglītība, notis nepaliek atmiņā tik ātri, tādēļ arī no galvas ne visiem sanāk iemācīties. skatīšanās uz diriģenti ir obligāts pasākums :) bez tā nekur, citādi katrs par sevi..

 9. minx saka:

  Ņu, kad ir jāprot labi nodziedāt kādas 20 dziesmas, tad gribot negribot nepieciešamas notis, kur iemest acis.. Savukārt skatīšanās uz diriģenti koriģē vienotu dziedāšanu. Un šie abi nemazākajā mērā netraucē dziedāt Dievam par godu! :^)

  P.S. Bija laiks, kad kora dziedājumi arī man šķita garlaicīgi, bet nu jau 10 gadus esmu citās domās.

  When a heart is broken there is nothing to break

 10. shely saka:

  laikam būs nozīme stilam vai attieksmei

  piem.es neizjūtu kora dziedājumu – vienreiz klausījos,bet viņiem skati tikai papīrā un diriģentā:)(beigās garlaicīgi korāļļi)bet varbūt šis bij tikai vienīgais tāds gadījums, kas to lai vairs zin…..

  ir svarīgi,lai slavētājos pašos būtu degsme Dievu slavēt, tad aizraus arī pārējos(es tā domāju).
  jo ja tu redzi,ka viņi nedzied no sirds- negribas tādiem piebiedroties
  /varbūt citiem tā nav/

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress