Latvijas būvniecības Gada balva 2016 – mums, Svētā Jāņa draudzei! 

Latvijas būvniecības Gada balva 2016 Svētā Jāņa baznīcai

Jāņa baznīca iegūst Latvijas būvniecības Gada balvu Restaurācijas nominācijā

Latvijas būvnieku un arhitektu komisija katru gadu izvēlas labākos no realizētajiem projektiem dažādās kategorijās, no rūpnīcām un tiltiem līdz restaurētām ēku daļām un rekonstruētām celtnēm. 2016. gada nomināciju pretendentu atlase sākās gada beigās un divās atlases kārtās turpinājās līdz martam.

Rezultātā ieguvām vienu no gada balvām  – 3. vietu Restaurācijas nominācijā par pabeigto Zelmiņa un fasādes restaurācijas projektu. Tas ir bijis ilgs darbs, uzsākām līdzekļu vākšanu jau pirms pieciem gadiem, būvējām trīs vasaras (pēdējie piekrāsošanas darbi ieilga līdz pat novembra beigām).

Atgādināsim, zelminis bija avārijas stāvoklī, draudot nobrukt, un gadsimtos nokvēpusī fasāde un sānsiena nemanāmi zaudēja ķieģeli pēc ķieģeļa. tagad viss ir citādi, un mūsu baznīcas sānsienā labi var ieraudzīt senās, košās profilētu ķieģeļu ornamentālās joslas – kā nevienai citai Rīgas celtnei! Pati balva ir drīzāk apliecinājums, ka visi darbi ir pareizi un kārtīgi izdarīti, un rezultāts ir gan vēsturiski pareizs, gan skaists skatam, tāds kā kvalitātes apliecinājums, ka varam šādu projektu paveikt augstā līmenī. Turklāt esam to izdarījuši ar pašu spēkiem, pievienojot pateicībā saņemto Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atbalstu (tie ir bijuši sešdesmit astoņi tūkstoši eiro no mūsu pašu ziedotā un savāktā un 31800 eiro no VKPAI).

Mūsu priekšteči Jāņa draudzē un kristieši vēl pirms viņiem šo skaisto baznīcu Dieva godam spēja uzbūvēt, un mēs ar Dievpalīgu pratīsim to pienācīgi uzturēt.

Nosauksim arī balvas saņēmējus – arhitekts Arturs Lapiņš, būvnieks Egils Elksnis ar saviem ļaudīm, būvuzraugs Kaspars Aksenoks, un visbeidzot pasūtītājs, draudzes priekšnieks Gatis Blunavs. Dažus no viņiem atpazīsiet apbalvošanas ceremonijas attēlos zemāk.

Par nākotni runājot, būsiet pamanījuši, vēl daļa Skārņu ielas fasādes ir ar nodrupušu apmetumu logu ailēm, un Jāņa ielas puse – altāra gals – ir bēdīgā izskatā. Tās baznīcas daļas pabeigtajā projektā neietilpa, tāpēc to labošanai būs jāsagatavo nākamais būvprojekts, jāapstiprina, tad jāvāc līdzekļi un jāveic restaurācija – viss tāpat kā tagad.

Pievienosim ziņu, ka esam ieguvuši Kultūrkapitāla finansējumu (līdz ar dāsnu draudzes locekļu mērķziedojumiem) diviem nopietniem projektiem – ārsienas Sludinātāju masku restaurācijai un Jāņa Kristītāja statujas atjaunošanai. Savu kārtu vēl gaida pavisam sairstošais Salomes tēls. Jau vasarā redzēsiet rezultātus!

Egils Elksnis un Gatis Blunavs ar Latvijas būvniecības Gada balvu

Egils Elksnis un Gatis Blunavs ar Latvijas būvniecības Gada balvu

Latvijas būvniecības Gada balva

Latvijas būvniecības Gada balva

Viens komentārs

  1. hmm saka:

    Vai tik nebūs godam nopelnīts:). Apsveicu!

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress