Bez kā TEV nav iedomājami Kristus dzimšanas svētki? Izvēlies piemērotāko variantu un komentē to zemāk 

Bez kā TEV nav iedomājami Kristus dzimšanas svētki? Izvēlies piemērotāko variantu un komentē to zemāk

  • Pārdomas par Kristus dzimšanu, svētku dievkalpojums, adventes vainags, mājas pušķošana, dāvanas, mandarīni, pelēkie zirņi (41%, 7 balsis)
  • Laimīgi bērni, laimīgi mīļie cilvēki, prieks pasaulei, Kristus dzimšanas svētku dievkalpojums (29%, 5 balsis)
  • Ziemassvētku dievkalpojums, Ziemassvētku pasākumi baznīcā (12%, 2 balsis)
  • Cits variants, ko norādīšu komentāros (12%, 2 balsis)
  • Sniegs, ziemassvētku dziesmas, ziemassvētku sajūtas, izpušķota pilsēta, mandarīni, pelēkie zirņi (6%, 1 balsis)
  • Mandarīni, dāvanas, adventes vainags, mājas pušķošana, Ziemassvētku dievkalpojums, pārdomas par Kristus dzimšanu (0%, 0 balsis)
  • Neteikšu/Nezinu (0%, 0 balsis)

Balsotāju skaits: 17

Loading ... Loading ...

10 komentāru

  1. jaana saka:

    Kristus piedzimšanas svētku svinēšana ir cilvēku radīta tradīcija.Svarīgs jau ir tas, ko mēs šajos svētkos svinam un pieminam , ne konkrētais datums:
    Bet, kad laiks bija piepildījies, tad Dievs sūtīja Savu Dēlu, dzimušu no sievas, noliktu zem bauslības, lai izpirktu tos, pār kuriem valdīja bauslība, ka mēs iegūtu bērnu tiesības. Gal.4:4-5
    Un nez vai tiks mainīts kādreiz svinēšanas datums, jo tad jau būtu arī jāmaina gadu skaitīšana mūsu ērā, jo kā vēsturnieki pierādījuši tautas skaitīšana bijusi Heroda Lielā laikā un viņš miris 4.g.p.m.ēras. Tad, kad tika ieviesta gadu skaitīšana kopš Kristus dzimšanas, cilvēki kļūdījās par dažiem gadiem. Acīm redzot, Dievs tā gribējis, lai visi konkrētie pareģojumi par pasaules galu, nebūtu vērā ņemami, jo Kristus ir teicis: “..to zina tikai Mans Tēvs”
    Tātad, ja pasaules bojā eja paredzēta 2012.gadā pēc Kristus dzimšanas, tad jau tai vajadzēja iet bojā 2008.gadā :)

  2. admin saka:

    Kristus piedzimšanas svētki nav iedomājami bez pārdomām un dievkalpojuma.
    Ziemassvētki nav iedomājami bez sniega, dziesmām, piparkūkām, mandarīniem, karstā dzēriena, arī dāvanām + eglīte.

  3. hrosvita saka:

    es tiak itagad aizdomājos, ka īsti tak nav zināms, kad un kurā gadlaikā Kristus dzimis …
    Citāts no http://www.catholic.lv/w/InfoKarteja/Advents/ZIEMASSVETKI.htm

    “Īstā Kristus dzimšanas diena nav zināma. Evaņģēliji stāsta tikai par Jēzus piedzimšanas faktu. Ēģiptē III gs. Jēzus Kristus dzimšanas dienu svinējuši 25.martā. Arī citās austrumu zemēs šo dienu saistījuši ar pavasara saulgriežiem. Romā 25.decembri kā Kristus dzimšanas dienu sākuši svinēt ap 336.gadu. Ķeizars Marks Aurēlijs 274.gadā par godu „neuzvaramā saules dieva” dzimšanai 25.decembri izsludināja par valsts svētkiem, tādējādi cenšoties stiprināt pagānu valsti. Lai mazinātu šo pagānisko iespaidu, kristieši sākuši svinēt 25.decembri kā Jēzus Kristus dzimšanas dienu, tādējādi apliecinot, ka Kristus ir „pasaules Gaisma” (Jņ 8,12) un „Taisnības saule” (Mt 3,20). No Romas šī tradīcija ātri izplatījās Āfrikā, Spānijā, Ziemeļitālijā, Gallijā.”

    Varbūt nākotnē šo dzimšanas dienu pārcels vēl uz citu datumu ?:) liekas neiedomājami, bet viss kas tai vēsturē notiek….

  4. Liberta saka:

    Pilnībā piekrītu Hrosvita teiktajam.
    Nezinu, es personīgi uzksatu, ka katram ir sava dzīves pieredze un pēc tad arī izsakām savu spriedumu. Kā jau Līgucis teica, mēs nevarm zināt kādēļ viens vai otrs jūtas, vai domā tā kā domā. Ir jārespektē vienam otrau.
    Reiz(neatceros īsti kad), bet šajā mājas lapā bija laba diskusija par to vai Dievs sastopams tikai Baznīcā.
    Es uzksatu, ka Ziemassvētkos nav obligāti jāiet uz Baznīcu, ja Dievs to tā nav sirdī ielicis, tad vienatne, ģimetne var sniegt daudz vairāk, nekā atrodoties Baznīcā, kur sapulcējas uz svētkiem itin raiba sabiedrība, tādēļ liekas, ka būtu iekļuvuši kādā lielā “pasākumā”. Nevar, protams, arī aizmirst to, ka Baznīcas svētki ir lielākais izaicinājums kā mācītājam, tā arī draudzei, lai evaņģelizētu.
    Jā, kopš esmu kristiete, manī ir vēlme Z-svētkos apmeklēt Dievnamu, ebt tas ir man individuāli un nevaru nosodīt, vai kaut nedaudz pārmest, ja citiem ir savādāki priekšstati, vai arī tradīcija.
    Lai visiem gaiši un mierpilni Kristus dzimšanas svētki! Nesīsim vien otra sirdīs kaut mazliet gaismas, lai cik grūts un pārbaudījumiem piepildīts mums katram bijis šis gads! Pastāvēsim lūgšanās.

  5. hrosvita saka:

    jā, arī es labprātāk uz baznīcu eju ne-svētku reizēs, jo svētkos rodas sajūta, ka esi nokļuvis kādā laicīgā masu pasākumā…tā burzma kā svētku tirdziņā, uz kuru jāiet “tāpēc, ka svētki”… Protams, pasākums nav laicīgs,bet runa ir par to atmosfēru… Atceros vienu no patīkamākajiem dievkalpojumiem Jāņa baznīcā, kad bija (šķiet 3dienā)atnākuši kaut kā ļoti maz cilvēku… (neatceros, vai slikti laikapstākļi bija vai kas) Gaisotne bija vienkārši super! Jo bija atnākuši patiešām tie, kam tas ir svarīgi…

    bet tā – ir jau labi, ak daži atnāk kaut vai tikai uz svētkiem

  6. Ligucis saka:

    Uz jautājumu kādēļ Man netīk šie svētki atbidēšu ar Jūsu teiktajiem vārdiem – Svētki ir komercializēti – esmu no tiem cilv. kurus spēj piesaistīt klusums, miers, pārdomas, bet ir tik grūti no visa izrauties un ieiet šai klusumā.
    Es vēlarvien nespēju noticēt, ka ir iesācies gaidīšanas laiks – nemaz nerunājot par to, ka rīt jau ir 3 adventa!

    Manas vēlmes būtu šo laiku pavadīt – Tuvāk Tētim, sakārtot sevi, pieklust – Lai ļautu tur iemājot Mazajam Jēzus bērniņam. Bet kā Jums liekās vai tas izdodās … ? Protams, ka nē. Ir tik daudzas lietas, kas ikdienā ietekme, bet nejau apkārtējā pasaule pie tā visa jāvainojama … man ir izvēle, bet viss tik dziļi ievelk.

    Man šobrīd nāk prātā vārdi no Rom.7:15,17 – 20
    (Jo es pats nesaprotu, ko daru; jo nevis to, ko gribu, es daru, bet, ko ienīstu, to es daru. Bet tad jau vairs es tas neesmu, kas dara ļaunu, bet manī mītošais grēks. Jo es zinu, ka manī, tas ir, manā dabīgajā miesā, nemīt nekas labs. Labu gribēt man ir dots, bet labu darīt ne. Jo labo, ko gribu, es nedaru, bet ļauno, ko negribu, to es daru. Bet, ja es to daru, ko negribu, tad darītājs neesmu vairs es, bet manī mītošais grēks. )

    Par to kādēļ esmu izvēlējusies ziemassvētkos nemērot ceļu uz baznīcu – Atklāti sakot nezinu vai
    varu šeit tik brīvi savas domas, paust. Man negribās, ka tas nāktu kādam par apgēcību. Piedodiet.
    Protams, ka pārdomas nespēj neko, bet Jūs notiesas nezinat kādēļ es esmu izšķīrusies par šādu
    soli un kā jau Jūs teicāt – tikai Kristus – Tādad arī ne Dievkalpojums – Vismaz man personīgi.

    Es pilnībā piekrītu Jums par to, ka tas ir laiks ko veltu Dievam, bet – “Redzi, Tev patīk patiesība,
    kas apslēpta sirds dziļumos
    (51.ps 8a) un “Upuri, kas patīk Dievam, ir satriekts gars.”
    (19a) Un tad ja es nenāku viņa priekšā ar tādu sirdi (ziemassvētkos) – vai to vaig ?

    Ziniet par ļaudīm kas atnāk ziemassvēkos – Kad Evanģēlijā tie stāstīta līdzība
    par sējēju – ikviena sēkla dzird vārdu un ne velti saka, ka katrs vārds ko sēj
    paliek sirdī un kaut kad šis vārds var sākt augt.

    <><

  7. jaana saka:

    Man vispirms ir jautājums: 1) kāpēc tev nepatīk šie Svētki? Vai tāpēc, ka pasaule ir šos Svētkus komercializējusi vai arī jūties Svētkos vientuļa un nav ar ko kopā svinēt, kā pašai gribētos? Un kāpēc neej uz dievkalpojumu? Vai tad ticīgais var aiziet uz dievkalpojumu un nesadzirdēt Dieva Vārdu?
    Kristiešu izpratnē svinēt nozīmē – veltīt Dievam. Vai gan ir iespējams , ka laiks, ko pavadi dievkalpojumā nav veltīts Dievam. Tu taču atceries Kristus vārdus par to, ka , kur 2 vai 3 sapulcējušies Viņa vārdā, tur ir arī Viņš. Vari jau iebilst, ka it sevišķi Ziemassvētku vakarā baznīcā ieiet daudzi, kas Kristu nepazīst, it kā tiešām ķeksīša dēļ. Bet netiesāsim, ja kaut viens no viņiem sadzird Dieva aicinājumu, tad eņģeļi debesīs par to priecājas…
    Bez Ziemassvētku vakara dievkalpojuma ir arī Kristus Piedzimšanas Svētku dievkalpojums ar Svēto Vakarēdienu. Vai esi aizmirsusi, ka mūsu pūles un darbi t.sk. arī pārdomas neko nespēj darīt mūsu pestīšanas un svētošanas labā? Tikai Kristus… Es nenicinu un nenoliedzu pārdomu svētību, bet tās nevar aizstāt visu pārējo
    Un tagad drusku par zemes lietām. Svētku laikā baznīcā ļļoti vajadzīgi palīgi kalpošanā : gan dežuranti pie durvīm, gan palīgi sakopot baznīcu pēc dievkalpojumiem un koncertiem, gan senioru sadraudzības organizēšanai . Var jau uzdot jautājumu: vai visu to vajag? Tad, kad redzi cilvēku sejas un acis, ejot ārā no baznīcas pēc svētku pasākumiem, tad jūti un redzi, ka Dieva Labā vēsts ir aizskārusi cilvēku sirdis, un tava Svētku svinēšana kalpojot baznīcā nav veltīga un stiprina garīgi arī tevi.
    Lai Dieva svētīts ir šis Adventa un Kristus Piedzimšanas Svētku laiks!

  8. Ligucis saka:

    Jam … Lasīju šo aptauju un tās atbilžu variantus – tā man atkal lika
    pārdomāt par manas sirds ” lētumu … “. ( Nespēju izsķirties starp – cits
    variants un nezinu …

    Es esmu viens no tiem cilv. kam nepatīk šie svētki, BET …
    MANI IEPRIECINA ŠĪ PRIEKA VĒSTS, KA pestītājs ir dzimis!

    Pēdējos gados neeju uz ziemassvētku dievkalpojumiem,
    jo dēļ tā ka es vienkārši iešu nekas nemainīsies …
    uzskatu, ka jasagatavo sirdi, jeb vismaz jāiet atvērtam ar velmi …
    Un es personīgi to nedaru ķeksīša pēc – būts!

    Labāk pārdomāju sirds klusībā ko man nozīmē miera ķēniņa ienākšana.

    Lai ikvienam svētīgi šie svētki!
    Novēlu sastapties ar miera ķēniņu,
    MŪSU pestītāju, lai kur arī Jūs
    neatrastos – draudzē, mājās ģimenes
    lokā vai vienkārši vienatnē apcerē
    par to dāvanu ko Tēvs mums ir dāvājis!

  9. nez saka:

    nupat atskārtu, ka šajā mājaslapā ir makten mīļa Ziemassvētku noskaņa :)

    PALDIES!

  10. Laurita saka:

    Izvēlējos 5. variantu, jo tā secība kaut kā visatbilstošāka manām izjūtām likās. Ziemassvētki jau saistās ar daudzām savā starpā saistītām lietām, bet to centrā man tomēr ir pārdomās par Dieva lielāko dāvanu pasaulei – Kristus dzimšanu.

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress