10. janvāris – nosvinam Zvaigznes (Trijkungu) dienu 

jb-zvaigznes-diena-medium

Klāt Epifānijas nedēļa, klāt triju ķēniņu jeb triju gudro - Kaspara, Baltazara un Melhiora - par cilvēku dzimušā Dieva meklējuma un apmeklējuma laika atcere, ejot zvaigznes iezīmēto ceļu, vedot dāvanā zeltu – kā karalim, vīraku – kā priesterim, un mirres - tās Svaidītajam.

Kad Zvaigznes diena iekrīt nedēļas vidū (6. janvāris), mūsu draudzē to pieminam un svinam svētdienā pēc tās.

Šogad – desmitajā janvārī, 12:00 visi aicināti! Pagalma aukstumā sildīs karstais dzēriens un karstās desiņas. Pie viena – ja temperatūra atļaus arī runāties, uzzināsiet par dažām lietām, kas mūsu Jāņa baznīcu darīs citādāku: vēl skaistāku, draudzīgāku un jauniem kristiešiem pievilcīgāku jau šajā gadā.

Jau laikus pievienoju atbildi ikgadējam ”Zvaigznes dienas jautājumam”:  tai dienā virs daudzām namu durvīm (katoļu brāļiem mūspusē un visiem, arī luterāņiem, Vācijā) parādīsies noslēpumainie burti 20+C+M+B+16. Te viņi ir, K(C)aspars, Melhiors un Baltazars līdz ar jaunā gada skaitli. Arī latīniski sanāk: Christus Mansionem Benedicat, Kristus svētība šim mājoklim. Zvaigznes dienā atzīmējam Dieva Dēla pirmo atklāšanos laicīgajiem ļaudīm, tāpēc dievišķās klātbūtnes apliecinājums ik mūsu mājoklī ir šo svētku vadlīnija.

+J. dr. pr. G. *

* Gatis, protams

Komentāri ir slēgti.

Powered by WordPress