Vai šīs “Heifer International” idejas nevar iekustināt arī mūs? 

Heifer+Logo

- Aicinājums uz līdzīgiem darbiem -

Latvijas Avīzē 15.10.2010 Ilze Galkina raksta par mūsu Bevulēnu apkārtni, Zaubi:

“Vieni no pirmajiem personiskās labklājības celšanai par “Heifer International” piešķirto finansējumu pieteikušies Zaubes pagasta iedzīvotāji. Viņiem jau ir pieredze par dalību organizācijas iepriekšējā atbalsta projektā, kad daudzas ģimenes tika pie jaunas gotiņas. Šoreiz Zaubē audzēs putnus: vistas, tītarus, pīles un zosis. Projekta organizatore Gita Bogdanova pastāstīja, ka patlaban tiek apzinātas saimniecības, kurās vēlas kādu no ieteiktajām sugām audzēt: “Katra saimniecība saņems 15 putnus. Ir iespēja izvēlēties – cāļus vai jaunputnus. Mūsu pagastam no “Heifer” programmas ir iedalīts ap 40 tūkstošiem dolāru un pēc noteikumiem putni jāaudzē vismaz 25 mājās. Tikko bija pirmā interesentu sapulce, kurā nolēmām, ka vispirms gādāsim par atbilstošiem dzīves apstākļiem. Mītnes vai žogi jāveido pamatīgi un droši, lai beigās, kad no šiem uzdāvinātajiem jāizaudzē nākamie 15 un jādāvina citai ģimenei, neskanētu aizbildināšanās par lapsu vai vanagu nedarbiem. Tādēļ arī esam nolēmuši pašus putnus pirkt tikai uz pavasara pusi.

Māca dalīties un dāvināt

“Heifer International” projekts cīņai ar nabadzību Latvijā darbojas piecus gadus, bet pasaulē – jau gadu desmitiem. Finansējumu sākuma posmam nodrošina Amerikā savāktie ziedojumi.

“Heifer International” Baltijas koordinatore Līga Puriņa-Purīte pastāstīja, ka pats būtiskākais – maznodrošinātie bez maksas saņem dažādus mājlopus, mājputnus, pat bites un augļu kokus: “Protams, ir noteikums, ka pēc laika mājlopu un citu radību pēcnācēji atkal ir tāpat bez maksas jāuzdāvina nākamajai ģimenei.

Šogad projektā “Biškopības attīstība Rožupē” iesaistījušies arī Līvānu novada cilvēki, kuriem interesē medus lietas. Jaunās bišu saimes tika izaudzētas Smiltenes zemnieku saimniecības “Ceļmalītes” sertificētā dravā un nogādātas Rožupē 15 ģimenēm. Jaunie biškopji par “Heifer” finansējumu saņēma arī stropus, darbarīku komplektu, medus augu sēklas, cukuru bitīšu piebarošanai ziemā un viņus apmācīja pieredzējuši biškopji.

L. Puriņa-Purīte uzsvēra, ka “Heifer International” aktivitātēs var iesaistīties ne tikai ģimenes ar saimniecībām, bet pat skolēni: “Tāds labas prakses piemērs ir Gaujienā. Tur aveņu un aroniju stādus audzē skolēni. Viņiem tas ir ne vien aizraujoši, bet tiek iegūtas arī praktiskās zināšanas, kas noderēs vēlāk lielajā dzīvē.”

Tiktāl avīzes raksts, kas mani mudināja pārdomām – mēs meklējam kādas sadomātas aktivitātes, bet blakus daudzi cilvēki un organizācijas jau gadu desmitiem ilgi bez īpašas reklāmas veic labas lietas, kas ir cilvēkiem ļoti vajadzīgas. Kas bagātina arī pašus darītājus.

Nesen lasījām kā Amerikas latviešu draudzes bija savākušas naudu un iegādājušās velosipēdus, ko dalīja Latgalē dažādām kristiešu draudzēm. Šādām aktivitātēm parasti ir vajadzīgs viens cilvēks ar sākuma ierosmi, pāris atbalstītāju, kas visu iekustina, un tad ir daudz sekotāju, kas nodrošina izdošanos, jo arī viņi redz šī aicinājuma mērķi.

Tad nu aicinu, ja kāds saredz reālu iespēju izdarīt kaut to, kas dod daudz ļaudīm prieku un iztiku, tad atsaucieties!

Juris

2 komentāru

  1. Ilona saka:

    Svētdien,dzirdēju,pa radio par šo kolosālo programmu.Ļoti interesē,jo esam gatavi strādāt un mācīties.
    Mums nepaveicās,jo notika tāpat,kā stāstīja radio raidījumā.Atpirkām no dzērāja,grūsnu ,vecu gotiņu,lai ziemā nenosalst.Nespējām lopiņam palīdzēt.Paldies dievam palika teļš.Šī ziema bija ļoti smaga.Esam divi pēc 50 un puika 10 gadi.Bija arī mazturīgā statuss.Ir zeme un ļoti laba kūts.

  2. 1karlis saka:

    Esmu gatavs doties dzīvot uz Bevulēniem, rūpēties par māju ierīkot darbnīcu, taisīt stropus no koka, ja būtu kāds kas atbalsta ar transportu un sabiedrību, kādu laiku kamēr iemācos izdzīvot. Vēl būtu gatavs nākotnē atjaunot un labot baznīcas Latvitjā, ir pieredze Diplomdarba realizācijā 2003.g Malnavas Rožukroņa Romas katoļu baznīcas ierīkošanā Kārsavā Meistara Arvīda Verzas vadībā vairāk te meklēt kaut kur pie sadaļas kokapstrādes nodaļa atjaunotās baznīcas vai taml.

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress